ناقوس بیگ بن برای چهار سال خاموش می شود – دیجیاتو – لونا موزیک

ناقوس مشهور ساعت بیگ بن قرار است که به منظور انجام پاره ای عملیات های تعمیراتی و حفظ سلامت و ایمنی کارگران برای مدت چهار سال به حالت بی صدا در بیاید

زنگ این ساعت به منظور ایجاد محیط ایمن برای افرادی که در نوسازی برج مشارکت دارند برای مدتی قطع خواهد شد چراکه مجاورت پیوسته به این صداهای بلند خطراتی جدی را متوجه شنوایی این افراد می کند و مانع از عملکرد مناسب شان می شود.

کارگران قرار است روی داربست فرایند نوسازی برج را آغاز نمایند و البته که می توانیم گوشی هایی را برای آنها فراهم نماییم اما برای آنها که در ارتفاع فعالیت دارند بهتر آن است که بتوانند صدای یکدیگر را بشنوند.

گفتنی است مکانیک هایی که هم اکنون روی بیگ بن کار می کنند برای جلوگیری از این خطرات از برخی ابزارهای تضعیف کننده صدا بهره می گیرند با این همه هر هفته برای مدتی محدود در معرض صدا قرار می گیرند و به همین خاطر چندان در معرض خطر قرار ندارند.

وزن ناقوس بیگ بن برابر با ۱۳.۷ تن است

جالب است بدانید که این ساعت حالا مدت ۱۵۷ سال است که به صورت بی وقفه کار می کند و حتی برای لحظه ای عقربه های آن از کار نیافتاده اند اما بنابر تصمیم مدیران شهری لندن و به خاطر انجام عملیات های تعمیری از ظهر دوشنبه هفته آینده تا زمانی که فرایند نوسازی برج الیزابت به اتمام برسد (طبق برنامه ریزی ها سال ۲۰۲۱) ناقوس آن برای آخرین بار به صدا در می آید.

گفتنی است پیشتر ناقوس های این ساعت یک بار در سال ۲۰۰۷ و بار دیگر بین سال های ۱۹۸۳ تا ۸۵ برای انجام فرایندهای بازسازی و نوسازی بی صدا شدند.

یکی از سخنگویان پارلمان در این باره گفته است:


این خانم در ادامه گفت:


البته باید اشاره کنیم که بی صداسازی ناقوس ها قطعا با انتقاد بسیاری روبرو خواهد شد اما مقامات پارلمانی انگلستان اعلام کرده اند که اتخاذ این تصمیم برای حفظ ایمنی و سلامت کارگرانی که فرایند بازسازی برج را بر عهده دارند ضروری بوده است.

ناقوس مشهور ساعت بیگ بن قرار است که به منظور انجام پاره ای عملیات های تعمیراتی و حفظ سلامت و ایمنی کارگران برای مدت چهار سال به حالت بی صدا در بیاید.

وزن ناقوس بیگ بن برابر با ۱۳.۷ تن اعلام شده و هر ساعت یکبار به صدا می آید. علاوه بر این، شهروندان لندن هر سه ساعت یکبار نیز صدای آن می شنوند. البته باید اضافه کنیم که در این بازه چهارساله لندنی ها همچنان می توانند در مناسبت های ملی صدای بیگ بن را بشنوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *