دو گروگان ایرانی در ترکیه آزاد شدند + با تصمیم اپرا، اپلیکیشن Opera Max به زودی غیر فعال و از روی پلی استور حذف می شود – دیجیاتو – لونا موزیک

خبرگزاری ایرنا: 2 گروگان ایرانی با تلاش پلیس بین الملل و آسایش ترکیه در شهر استانبول از دست آدم ربایان آزاد شدند
موضوع رهاسازی این 2 گرگان ایرانی با پیگیری کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در ترکیه و نمایندگی نیروی انتظامی و با همکاری دقیق و نزدیک پلیس آسایش و بین الملل ترکیه انجام شد.

این گروگانگیری چهارمین مورد از گروگانگیری اتباع ایرانی در سال میلادی جاری محسوب می شود.

این 2 نفر ایرانی جزو پنج گروگانی بودند که توسط اعضای یک شبکه قاچاق انسان در محله زیتون بورنی شهر استانبول ترکیه گروگان گرفته شده بودند و برای آزادی، از خانواده آنها مطالبه 100 میلیون تومان وجه نقد شده بود.

به گزارش پلیس ترکیه، گروگانگیرها 2 نفر تبعه کشور افغانستان بوده و از طریق نرم افزار ایمو با خانواده گروگانها در ارتباط بودند.

به گزارش پلیس ترکیه، در جریان عملیات پلیس یکی از گروگانگیران، دستگیر شده و همدست وی نیز از محل متواری شده است.

بنا به اعلام پلیس ترکیه، شب گذشته یکی از این پنج گروگان از محل حبس خود رها شده و پس از اطلاع به پلیس، ماموران امنیتی پلیس به محل حضور گروگانها اعزام شده و هر چهار گروگان دیگر را آزاد کردند.

خبرگزاری ایرنا: 2 گروگان ایرانی با تلاش پلیس بین الملل و آسایش ترکیه در شهر استانبول از دست آدم ربایان آزاد شدند.

——————-

یک خبر بد برای طرفداران اپرا: توسعه دهنده نروژی این مرورگر اعلام کرده که یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن های اندرویدی اش را به زودی غیر فعال می کند

” اپرا تصمیم گرفته که دیگر توسعه اپرا مکس را ادامه ندهد. این محصول ارزش کیفی کاملا متفاوتی از محصولات مرورگر ما داشت و نیازمند تمرکز جداگانه ای از سوی اپرا بود. بنابراین ما تصمیم گرفتیم که تمرکز خود را بر مرورگرها و سرویس های آینده مان بگذاریم.”

در راستای غیر فعال کردن اپرا مکس، تیم اپرا به زودی اپلیکیشن آن را هم از پلی استور حذف می کند. طبق بیانیه ای که توسعه دهنده منتشر کرده به نظر می رسد که دلیل ادامه ندادن این پروژه تمرکز روی سرویس های دیگر و جلوگیری از اختصاص منابع به توسعه اپرا مکس بوده است.

البته خبر خوب اینجاست که با وجود قطع توسعه و به روز رسانی اپرا مکس، کاربرانی که آن را در موبایل شان دارند تا زمان تعطیلی کامل سرویس می توانند از آن استفاده نمایند. اپرا اعلام کرده که در آینده ای نزدیک زمان غیر فعال شدن سرویس مذکور را به طور رسمی به اطلاع کاربرانش خواهد رساند.

یک خبر بد برای طرفداران اپرا: توسعه دهنده نروژی این مرورگر اعلام کرده که یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن های اندرویدی اش را به زودی غیر فعال می کند. این اپلیکیشن چیزی نیست جز Opera Max، محصولی که در سال 2014 برای مدیریت و کاهش مصرف دیتا در گجت های اندرویدی طراحی شد و توانست طرفداران زیادی را برای خود دست و پا کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *