معاون پژوهش وزارت علوم: مراکز دانشگاهی می توانند پایان نامه ها را بفروشند – دیجیاتو + حسین هدایتی آزاد شد – لونا موزیک

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به وضعیت نگهداری، فروش یا دور ریختن پایان نامه ها در دانشگاه های کشور اعلام کرد از آنجا که دانشگاه یا مرکز پژوهشی بودجه و اعتبار پایان نامه را تأمین می کند، حق مالکیت فکری آن نیز برای دانشگاه است و معمولاً اساتید هم در این موضوع سهیم هستند

به گفته وحید احمدی، دانشگاه یا مؤسسه می تواند پایان نامه را در ازای تأمین حق مالکیت فکری در اختیار صنعت یا افراد بگذارد و این کار شبیه به فروش پتنت است.

احمدی به عکس دور ریختن پایان نامه ها در دانشگاه اصفهان هم اشاره کرد و گفت این مسئله از سوی وزارت علوم پیگیری می شود، اما افزود که تمام پایان نامه ها در سامانه ایرانداک قرار می گیرند و دسترسی به آنها به صورت آنلاین ممکن است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به وضعیت نگهداری، فروش یا دور ریختن پایان نامه ها در دانشگاه های کشور اعلام کرد از آنجا که دانشگاه یا مرکز پژوهشی بودجه و اعتبار پایان نامه را تأمین می کند، حق مالکیت فکری آن نیز برای دانشگاه است و معمولاً اساتید هم در این موضوع سهیم هستند.

گفتنیست دانشگاه اصفهان در پاسخ به عکس بار زدن نامناسب پایان نامه ها در کامیون اعلام کرد از هر پایان نامه، پنج یا شش نسخه در اختیار داشته که برای جلوگیری از سوء استفاده، تصمیم به انتقال آنها گرفته است.

وی همچنین افزود دانشجویان یا افراد متفرقه به لحاظ قانونی نمی توانند از پایان نامه های موجود برای ارائه به دانشگاه دیگر استفاده کنند، اما دانشگاه به عنوان مالک آنها حق فروش دارد.

——————-
خبرگزاری ایسنا: داریوش علیخانی در گفت وگو با ایسنا گفت:  موکلم دقایقی پیش با تامین قرار  وثیقه صادره از زندان آزاد شد
وی از میزان وثیقه صادره برای موکلش و علت بازداشت وی خودداری کرد.

خبرگزاری ایسنا: داریوش علیخانی در گفت وگو با ایسنا گفت:  موکلم دقایقی پیش با تامین قرار  وثیقه صادره از زندان آزاد شد.
علیخانی در پایان گفت: وثیقه از مقامات محترم دادستانی تهران که با رویکرد حمایت از بخش تولید  و کارآفرینان نهایت همکاری را با موکلم که از افراد کار آفرین در بخش صنعت و تولید است، تشکر می‌کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *