وزیر ارتباطات: مردم نگران گران شدن اینترنت نباشند – دیجیاتو – لونا موزیک

وزیر ارتباطات امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره اقدامات وزارت ارتباطات در حوزه اقتصاد مقاومتی، خبر داد که اینترنت در سال آینده گران نخواهد شد و روال طبیعی نرخ پهنای باند در ابعاد بین‌المللی را یک سیر نزولی عنوان کرد
وزیر ارتباطات امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره اقدامات وزارت ارتباطات در حوزه اقتصاد مقاومتی، خبر داد که اینترنت در سال آینده گران نخواهد شد و روال طبیعی نرخ پهنای باند در ابعاد بین‌المللی را یک سیر نزولی عنوان کرد.

«محمد جواد آذری جهرمی» اقتصاد مقاومتی را در لایه‌های مختلف وزارت ارتباطات واکاوی کرد و توسعه فناوری اطلاعات را در تقویت زیرساخت‌های ارتباطاتی سایر شهرها مثال زد که توسط دولت جدید در حال شکل‌گیری است. او تاکید کرد که: «در حال حاضر همه شهرهای کشور از خدمات نسل سوم و چهارم برخوردار شده‌اند.»

محمدجواد آذری جهرمی سال نخست دوران وزیر بودنش را در حالی به اتمام می‌رساند که دو موضوع مهم تغییر یافتن تعرفه‌های اینترنت و طرح رجیستری بعد از سال‌ها وقفه به فاز اجرایی در آمده‌اند و هرچند ایرادات و مشکلاتی را در پی داشتند، اما نشان از عزم راسخ یکی از جوان‌ترین وزرای کشور بعد از انقلاب دارد، عزمی که باید دید در سال‌های آینده حاصل و نتایجش چه خواهد شد؟

«فاز اول این پروژه تمام شده و فاز دوم آن نیز آغاز شده است و فاز سوم که فاز نهایی است، در سال آینده انجام می شود. هشت شرکت برنامه‌های خود را آغاز کرده اند و دو شرکت بین‌المللی نیز در این پروژه فعال هستند. رشد کسب و کار حوزه فاوا امسال قابل توجه بود و در سال آینده برای رفع موانع این کسب و کارها برنامه ریزی خواهیم کرد و بستر مناسب برای زیست بوم این کسب و کارها را فراهم می کنیم.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با بیان اینکه مهمترین پروژه اقتصادی ما کریدور فاوا است، که در مجموعه فرودگاه پیام در حال پیگیری است بیان کرد:

وزیر ارتباطات از حذف یک سری موضوعات انحصاری در دستان شرکت مخابرات خبر داد و همچنین درباره برنامه ریزی به‌منظور رفع موانع سرمایه‌گذاری در بخش اینترنت خط ثابت اشاراه کرد که سیاست‌های اولیه آن تنظیم شده و به‌زودی اجرایی خواهد شد:

«افزایش محتوای داخلی و تولید محتوای بومی از برنامه‌های اصلی ماست که تسهیل‌بخشی برای این امر در تغییر تعرفه‌ها در مصوبه 266 خود را نشان داد. امروز نسبت به سال گذشته ظرفیت محتوای داخلی 40 درصد رشد کرده است که عدد قابل توجهی است اما باید تلاش کنیم این عدد را رشد دهیم.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *