نسیم نجفی اقدم یک روز پیش از حمله به یوتوب، تمرین تیراندازی کرده بوده است – دیجیاتو – لونا موزیک

بامداد روز گذشته بود که نسیم نجفی اقدم، یوتوبر ایرانی به مقر این وب سایت حمله کرد و بعد از تیراندازی به چندتن از کارمندان، به زندگی خود خاتمه داد
این تیرانداز 39 ساله اعتقاد داشت که کمپانی یوتوب در حال سانسور کردن ویدیوهایش است؛ ویدیوهایی که موضوعات مختلفی مانند گیاه خواری، حیوان آزاری، تناسب اندام و آزادی بیان را شامل می شدند. مقامات می گویند که خانم قدم از مدت ها پیش مشکلاتی با یوتوب داشته است که اصلی ترین دلیل آن به سیاست های یوتوب در قبال درآمدزایی از ویدیوها باز می گردد.

اقدم در وب سایت خود، «نسیم سبز» نوشته است: «یوتوب کانال های من را فیلتر کرد تا از دیده شدن آنها جلوگیری کند. چیزی به نام فرصت برای رشد برابر در یوتوب یا هر وب سایت اشتراک گذاری ویدیوی دیگری وجود ندارد، کانال شما فقط زمانی رشد می کند که آنها بخواهند». به صورت معمول، یوتوبرها سهمی از تبلیغاتی که پیش از ویدیوی اصلی به نمایش در می آیند دارند، اما یوتوب از مدتی پیش اعلام کرد کانال هایی که محتویات نامناسب یا کمتر از هزار فالوئر دارند، دیگر قادر به درآمدزایی نیستند.

پلیس آمریکا پس از تحقیقات اولیه خود می گوید اقدم یک روز پیش از حمله به دفتر یوتوب، به باشگاه تیراندازی مراجعه کرده بوده است. او سپس فردای همان روز به دفتر اصلی یوتوب در جنوب سان فرانسیسکو رفت و با استفاده از اسلحه کمری خود، سه نفر را زخمی کرد.

بامداد روز گذشته بود که نسیم نجفی اقدم، یوتوبر ایرانی به مقر این وب سایت حمله کرد و بعد از تیراندازی به چندتن از کارمندان، به زندگی خود خاتمه داد. پدر خانم اقدم می گوید که ناراحتی فرزندش از رویکرد یوتوب در قبال ویدیوهایش را به پلیس اطلاع داده بود. اما مقامات می گویند خانواده نسیم اقدم هیچ اشاره ای به خشونت طلبی احتمالی او نکرده بودند.

اسماعیل اقدم، پدر نسیم اقدم توضیح می دهد که وی به خاطر عدم دریافت پول در ازای ویدیوهایش، از یوتوب «متنفر» بوده است. آقای اقدم در روز دوشنبه و پس از گم شدن دخترش با پلیس تماس گرفته و می گوید احتمال مراجعه او به یوتوب وجود دارد. پلیس محلی در همان روز، نسیم اقدم را در فاصله 30 مایلی مقر یوتوب -درحالی که داخل اتومبیل خوابیده بود- یافتند اما بعد از اینکه وی از ارائه پاسخ به سوالات پلیس سر باز زد، آزاد شد. گفته می شود وی هیچ رفتاری از خود نشان نداده که او را همچون تهدیدی برای خود و دیگران نشان دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *